Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdania są podzielone

07 kwietnia 1998 | Ekonomia | DW

MOTORYZACJA

Jaka konkurencyjność Polski

Zdania są podzielone

Mando Machinery zdecydowało wczoraj, że zainwestuje w Polsce -- a nie na Węgrzech -- w produkcję komponentów motoryzacyjnych. Jako miejsce inwestycji koreańska firma wybrała okolice Katowic, bo tam właśnie ulokowało się najwięcej firm produkujących na potrzeby tego przemysłu. S. C. Wong, przedstawiciel Mando Machinery we Frankfurcie, nie był jednak wstanie podać nam wysokości planowanej inwestycji. Oznacza to jednak, że polska motoryzacja jest w dalszym ciągu atrakcyjną dziedziną do inwestowania. Potwierdzają to odczucia przedstawicieli firm, które już ulokowały pieniądze w Polsce.

Tymczasem z badań porównawczych wynika, że Polska jest średnio atrakcyjna dla inwestorów właśnie z tej branży. W tym rankingu jednak nie były brane pod uwagę rozmiary rynku w poszczególnych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, czyli jak łatwo jest sprzedać wyprodukowany na miejscu samochód. We wszystkich badaniach Polska niezmiennie figuruje na pierwszym miejscu. Polski rynek jest kilkakrotnie większy niż w i nnych krajach Europy Środkowej. I w najszybszym tempie wzrasta u nas liczba sprzedanych aut.

W regionie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1355

Spis treści
Zamów abonament