Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba uwzględniać krajowe realia

07 kwietnia 1998 | Prawo | DP

Postępowanie kasacyjne

Trzeba uwzględniać krajowe realia

Szczególny cel postępowania kasacyjnego może usprawiedliwiać niepowiadomienie strony o terminie rozpatrzenia kasacji.

W listopadzie 1991 r. na farmie K. D. B. -- mieszkańca Snelrewaardu, hodowcy bydła, pojawili się urzędnicy z Głównego Inspektoratu Ministerstwa Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Rybołówstwa. Podejrzewali, że podał krowom zabronioną substancję -- clenbuterol. Tego samego dnia prokurator zakazał przetransportowania krów w inne miejsce do czasu zakończenia postępowania karnego.

Testy wykazały, że substancję podano dziewięciu krowom, więc główny inspektor 3 grudnia 1991 r. dokonał ich zajęcia. Dwa dni później prokurator wystąpił do Sądu Okręgowego w Utrechcie o zgodę na ich zabicie. W styczniu 1992 r. K. D. B. zwrócił się do tego samego sądu o uchylenie tego środka zabezpieczającego lub ponowne badanie krów. Sąd wniosek oddalił 4 lutego 1992 r. i jednocześnie zezwolił prokuratorowi na zabicie krów. I tak się stało. Od tego postanowienia K. D. B. złożył kasację, nie przedstawiając jednak żadnego argumentu na piśmie. W toku postępowania przed Sądem Najwyższym adwokat...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1355

Spis treści
Zamów abonament