Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śledztwo, które trwało pięć lat

07 kwietnia 1998 | Prawo | DP

Postępowanie karne

Śledztwo, które trwało pięć lat

Śledztwo trwające pięć lat przekracza granice rozsądnego terminu, nawet jeśli było skomplikowane, a podejrzany zgłaszał wiele wniosków na swoją obronę.

Mohamed Slimane-Kaid był prezesem dwóch spółek: Servec i Provex. W styczniu 1982 r. wraz Francoise Reinhardt założył spółkę handlową Urka z siedzibą w jej mieszkaniu. W lipcu Slimane Kaid zastąpił panią Reinhardt na stanowisku dyrektora spółki.

W lipcu 1984 r. do Okręgowego Biura Policji Sądowej w Wersalu wpłynęło doniesienie o sfałszowaniu dokumentów i posługiwaniu się nimi przez Kaida. Dokumentacja dotycząca sprzedaży pojazdów przemysłowych, których jego spółka była importerem, zostały podpisane przez osoby nie należące do spółki i nie mające do tego upoważnienia. Dokumenty zostały wydane na podstawie fałszywych danych, certyfikatów i atestów.

W październiku 1984 r. Kaid został oskarżony i aresztowany, w listopadzie i w grudniu postawiono mu kolejne zarzuty dotyczące m. in. fałszywego bankructwa, fałszowania księgowości, oszustwa. Kilka miesięcy później Francoise Reinhardt oskarżono m. in. o pomoc w nadużyciach na szkodę spółki oraz fałszowanie dokumentów handlowych.

Sąd w Chartres w listopadzie 1990 r. skazał Kaida na pięć lat...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1355

Spis treści
Zamów abonament