Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uwaga, władza jedzie

28 października 1998 | Gazeta | AM MM

WYPADKI

Policja: szoferzy polityków jeżdżą brawurowo

Uwaga, władza jedzie

Dokończenie 1

Po trwającym dwa miesiące policyjnym dochodzeniu uznano, że winna była kierująca kobieta. We wrześniu właścicielka tico stanęła przed kolegium. Obwiniona jest o to, że nie ułatwiła przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, w wyniku czego doprowadziła do uszkodzenia rządowego samochodu na szkodę 1 tysiąca złotych. PZU wyliczyło zniszczenia w jej tico na 11 tysięcy złotych. Sprawa przed kolegium jeszcze się nie zakończyła. 21 lipca poseł Szymon Niemiec potrącił w Humniskach k. Brzozowa dziecko, po czym -- jak twierdzi policja -- odjechał, nie udzielając mu pomocy, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.

Miesiąc po Tomaszewskim wypadek miała limuzyna, w której jechał marszałek Sejmu Maciej Płażyński. 28 lipca na trasie Lublin -- Warszawa BMW marszałka podczas wyprzedzania stuknęło opla astrę, spychając samochód do rowu. Prowadzący limuzynę kierowca Biura Ochrony Rządu nie stanął na miejscu wypadku. Rządowe auto zatrzymali dopiero policjanci z wydziału ruchu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament