Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasto nauki

28 października 1998 | Gazeta | MB

LA VILLETTE

Najbogatsze i najczęściej odwiedzane muzeum techniki na świecie

Miasto nauki

Najbogatsze i najczęściej odwiedzane muzeum poświęcone nauce i technice na świecie -- "Cité des Sciences et de l'Industrie" mieści się w dzielnicy Paryża La Villette. To gigantyczny kompleks edukacyjno-rozrywkowy, gdzie każde urządzenie służy demonstrowaniu technologii i praw nauki w ciekawy i przystępny sposób, dostosowany do wieku i poziomu wiedzy. Od otwarcia w 1986 roku, zwiedziło je 31 mln osób. W La Villette był już co czwarty obywatel Francji w wieku powyżej 15 lat. Znajdujące się tutaj futurystyczne budynki rozrzucone na 60 ha zaprojektował jeden człowiek -- francuski architekt Bernard Tschumi.

Teren parku La Villette -- prostokąt długi na kilometr i szeroki na 700 metrów był ostatnią, nie zabudowaną przestrzenią wewnątrz paryskiej obwodnicy. W XVII i XVIII wieku wioska o tej samej nazwie kojarzona była z kurnymi chatami, biedą, wysypiskiem śmieci i kanałem Ourcq, którym śmieci te były transportowane. Potem do La Villette przeniesiono miejskie ubojnie i targ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament