Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

28 października 1998 | Ekonomia | PR

KORPORACJE, PRZEDSIĘBIORSTWA

Informacje

Wkrótce przetarg na udziały w Gazpromie

Przetarg na sprzedaż udziałów w rosyjskim monopolu gazowym Gazprom mógłby odbyć się w przyszłym tygodniu, między 3 i 5 listopada -- zapowiedział minister energetyki Siergiej Generałow. Według jego słów, wicepremier Jurij Masliukow ocenia kilka wariantów zakładających wystawienie na sprzedaż od 2, 3 do 5 proc. udziałów rosyjskiego giganta (państwo posiada w nim 40, 9 proc. ). Minister nie wykluczył możliwości przejęcia tego (małego) pakietu przez Ruhrgas, partnera Rosji w gazownictwie od 25 lat. Gazprom osiągnął w ub. r. obroty 138, 2 mld RUB, kontroluje 94 proc. dostaw krajowych i 25 proc. światowych, zatrudnia 360 tys. osób. (AFP)

Skok zysku Volkswagena

Volkswagen AG podał o skoku zysku netto po 9 miesiącach o 76, 9 proc. do 1, 507 mld DEM. Zysk brutto poprawił się o 46, 5 proc. do 3, 379 mld DEM. Dyrekcja z Wolfsburga zakłada pozytywny wynik w IV kwartale, mimo załamania się sprzedaży w Brazylii, RPA i Japonii oraz oczekuje poprawy wyniku rocznego. Obroty do końca września...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament