Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Własność mieszkania zamiast prawa lokatorskiego

28 października 1998 | Prawo | RK

MIESZKANIA KOMUNALNE

Telefoniczny dyżurredakcyjny

Własność mieszkania zamiast prawa lokatorskiego

Przedstawiamy kolejną relację z dyżuru telefonicznego poświęconego mieszkaniom komunalnym i dawnym zakładowym, który odbył się w naszej redakcji 5 października. Na pytania czytelników odpowiadał JERZY KRZEKOTOW-SKI, wicedyrektor Departamentu Gospodarki Mieszkaniowej w Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Jakie przepisy regulują instytucję mieszkań zakładowych?

Obecnie nie ma już takiej instytucji. Zniosła ją w 1994 r. ustawa o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych. Na jej podstawie najem mieszkań zakładowych przekształcił się w najem na czas oznaczony lub nie oznaczony.

Do 1993 r. głównym najemcą mieszkania należącego do PKP była żona teścia. Kiedy zmarła, mieszkanie przejął jej syn. PKP odmówiły mu wstąpienia w stosunek najmu. Czy miały do tego prawo?

Do 12 listopada 1994 r. nie było instytucji wstępowania w stosunek najmu w odniesieniu do mieszkań zakładowych. Wprowadziła ją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament