Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany i lęki

28 października 1998 | Moja Kariera | AG

TRANSFORMACJA

Jeżeli ludzie nie będą przekonani, że przekształcenia są konieczne, będą się im przeciwstawiali

Zmiany i lęki

Polskie spółki na ogół skutecznie stawiają czoło z mianom dokonującym się w naszej gospodarce, aczkolwiek nie zawsze są w stanie ustrzec się błędów. Firmy szkoleniowe opracowały specjalne programy mówiące o tym, jakie błędy popełnia się najczęściej w procesie transformacji i jak ich unikać bądź minimalizować ichskutki.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest, jak twierdzą specjaliści szkoleniowcy, grzech zaniechania popełniany najczęściej już na wstępnym etapie. Kierownictwo przystępuje do wprowadzania zmian niejako z marszu, zaniedbując uświadomienie podwładnym, że zmiany są konieczne. Brakuje tak ważnego, z psychologicznego punktu widzenia, etapu wstępnych rozważań, zastanawiania się nad planowanymi zmianami, oswajania z nimi.

Lęk przed zmianami jest reakcją naturalną. Ludzie boją się zmian, ponieważ boją się nieznanego. Jeżeli nie będą przekonani, że zmiana jest konieczna, nie będą jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament