Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Partia Solorza

28 października 1998 | Kraj | RK JŁ

Czy Zygmunt Solorz ma wpływ na politykę

Partia Solorza

RAFAł KASPROW, JACEK ŁęSKI

Po zbudowaniu imperium telewizyjnego Zygmunt Solorz-Żak rozwija swoje wpływy poza gospodarką. W orbicie jego wpływów i znajomości są politycy z głównych środowisk politycznych.

Od początku działalności na rynku mediów Zygmunt Solorz starał się przekonywać opinię publiczną, że Polsat jest apolityczny. W jego otoczeniu już wtedy można było znaleźć z jednej strony wysoko postawionych ludzi dawnego komunistycznego aparatu, np. Piotra Nurowskiego, z drugiej zaś działacza Porozumienia Centrum Tadeusza Kowalczyka czy Ryszarda Czarneckiego, lidera ZChN.

Pierwszym dyrektorem stacji został Wiesław Walendziak, który angażował do pracy w Polsacie osoby ze środowiska kojarzonego z konserwatywnoliberalną prawicą, m. in. Jarosława Sellina.

-- Kiedy przychodziłem do Polsatu, wokół Solorza było wielu polityków, między innymi Porozumienia Centrum. Nie wiedziałem o Solorzu nic takiego, co powstrzymywałoby mnie od podjęcia z nim współpracy. Miałem też jego zapewnienie, że samodzielnie mogę konstruować program stacji -- mówi Walendziak.

Kiedy jednak Polsat dostał koncesję, jego szefowie okazywali względy raczej rządzącej wtedy koalicji SLD -- PSL. Politycy SLD publicznie wyrażali również swoją przychylność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament