Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

28 października 1998 | Ekonomia | DW

RYNKI

10

Informacje

Kierunki prywatyzacjina 1999 r.

Banki, huty i rafinerie nasprzedaż

Dochody z prywatyzacji w przyszłym roku powinny wynieść 15 mld zł. Większa część tej sumy przeznaczona zostanie na rekompensaty dla sfery budżetowej i reformę systemu ubezpieczeń społecznych -- wynika z przyjętych wczoraj przez rząd "Kierunków prywatyzacji na 1999 r. ". Rada Ministrów zaakceptowała też projekt ustawy o działalności gospodarczej.

Według ministra skarbu Emila Wąsacza, plany prywatyzacyjne w 1999 r. obejmują przede wszystkim branże, w których prywatyzacja jest już prowadzona od dłuższego czasu. W przyszłym roku ma się zakończyć prywatyzacja banku Pekao SA i Banku Zachodniego SA. Minister zapowiedział też kontynuację restrukturyzacji oraz przygotowanie do prywatyzacji Banku Gospodarki Żywnościowej SA. W przyszłym roku mają się także rozpocząć przygotowania do prywatyzacji PKO BP.

Jeśli chodzi o sferę ubezpieczeń, to minister Wąsacz zapowiedział dokapitalizowanie i przygotowanie do prywatyzacji największej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament