Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Straty po obustronach

28 października 1998 | Ekonomia | LO

POLSKA-WNP

Wstępny szacunek: spadek obrotów o 200-300 mln USD

Straty po obustronach

Tegoroczny spadek obrotów z Rosją resort gospodarki wstępnie szacuje na 130-200 mln USD. Rosja tegoroczne straty w wymianie handlowej z Polską ocenia nieco wyżej, na 250-300 mln USD w porównaniu z ubiegłorocznymi wynikami (obroty wyniosły 4, 8 mld USD) . Białoruś mówi o zmniejszeniu swojego eksportu do Polski o 70 mln USD tylko w grupie włókien chemicznych i maszyn.

Ambasadorzy i radcy handlowi Federacji Rosyjskiej, Ukrainy i Białorusi na spotkaniu z polskimi przedsiębiorcami w Klubie Teraz Polska byli zgodni, że jest to tendencja chwilowa, natomiast wielkość wymiany handlowej powinna się zwielokrotnić w najbliższych latach.

Czekanie na program antykryzysowy

Jewgienij Liczbinskij, radca handlowy FR w Polsce uważa, że wielkość wzajemnych obrotów handlowych już w najbliższych 2-3 latach powinna dojść do 6-8 mld USD. -- Przez najbliższych 9 miesięcy Rosja będzie organizowała zakupy podstawowych artykułów żywnościowych. Będą się tym zajmowały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament