Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

28 października 1998 | Ekonomia | PW KS

STATYSTYKA -- SESJA 1430. 27. 10. 1998

Informacje

Chociaż podczas wczorajszej sesji podrożała większość a kcji spółek, to jednak pojawiły się poważne oznaki zbliżającej się korekty w dół. Przede wszystkim znacznie wzrosły obroty na rynku podstawowym. Wyniosły one prawie 200 mln zł, a więc o ponad 40 proc. więcej niż podczas poprzedniej sesji. Duża część inwestorów przystąpiła więc do sprzedaży posiadanych papierów. Trudno się dziwić. Od początku ubiegłego tygodnia wartość WIG 20 zwiększyła się o ponad 15 proc. , zaś WIG o 11 proc.

Podczas wczorajszej sesji jednak znalazło się sporo takich graczy giełdowych, którzy zdecydowali się kupować, chcąc załapać się w ostatniej chwili na minihossę. Świadczy o tym zwiększająca się liczba zrealizowanych zleceń. Kupowanie akcji w trakcie dzisiejszej sesji nie było chyba jednak zbyt dobrym pomysłem na krótką metę. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych sesji akcje prawdopodobnie potanieją. Jedynym elementem, który może powstrzymać spadki, czyli korektę w dół, może być obniżenie jutro przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych. Nie jest jednak wykluczone, że rynek już wcześniej zdyskontował taką możliwość. Cztery spółki zanotowały we wtorek minima kursowe. Były to Bytom, Jelfa, Pekpol i Permedia. Najwyższy kurs od giełdowego debiutu osiągnął Softbank. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1529

Spis treści
Zamów abonament