Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raptularz dla N.

03 kwietnia 1999 | Plus Minus | KR

RAPTULARZ KOŃCA WIEKU

Czy trzeba było wypowiadać wojnę Serbii? Czy Europa nie wpadła w pułapkę? Czy można jednocześnie krytykować naloty i żądać interwencji naziemnej, skoro naloty nie pomagają?

Raptularz dla N.

KRZYSZTOF RUTKOWSKI

1.

"To, co czyni życie niemożliwym i przegania przedwcześnie z tego świata tak wielu spośród najlepszych, nie wynika z wielkich nienawiści ani z nadzwyczajnych podłości, bezeceństw ani też z innych szczególnie rzadkich i wyszukanych przywar.

Zło wyrządzają ludzie normalni, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy, a czasami dając z siebie to, co w nich najlepsze. "

2.

Nevena, przyjaciółka z Belgradu, o której kilka razy w "Raptularzach" wspominałem, nie śpi czwartą noc i parzy kolejną herbatę w redakcji serbo-chorwackiej RFI, w gmachu francuskiego radia przy avenue du Président Kennedy. Oczy podkrążone, nerwowość w każdym geście i nadzieja, że tym razem uda się jej połączyć e-mailem z rodzicami. Ostatnia wiadomość sprzed dwóch dni: siedzą w piwnicy i są zdrowi. Dom stoi. Jeszcze. Rodzice Neveny mieszkają w pobliżu wojskowego lotniska. Nevena telefonuje w nocy, przerażona: miasto zbombardowane. Okazuje się na szczęście, że nie: to F-117 spadając, zapalił zabudowania w sąsiedniej wiosce.

Koledzy z redakcji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1663

Spis treści
Zamów abonament