Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Leżeli w łódce półprzytomni

26 września 2000 | Sydney 2000 | KG
źródło: Nieznane

Brytyjczyk Steve Redgrave - piąty złoty medal na piątych igrzyskach

Leżeli w łódce półprzytomni

FOT. (C) REUTERS

STEVE REDGRAVE, ur. 23 marca 1962 roku w Marlow Bottom (Anglia). 195 cm, 103 kg. Żonaty, troje dzieci. Pięciokrotny mistrz olimpijski - 1984 (czwórka ze sternikiem), 1988 (dwójka), 1992 (dwójka), 1996 (dwójka), 2000 (czwórka). Brązowy medalista olimpijski - 1988 (dwójka ze sternikiem). Dziewięć złotych medali, dwa srebrne i jeden brązowy na mistrzostwach świata.

KRZYSZTOF GUZOWSKI

z Sydney

38-letni brytyjski wioślarz Steve Redgrave jako pierwszy sportowiec w historii zdobył piąty złoty medal na swoich piątych igrzyskach olimpijskich. Pierwszy raz wygrał w 1984 roku w Los Angeles, płynąc w czwórce ze sternikiem. W Seulu, Barcelonie i Atlancie startował w dwójce. W Sydney był członkiem zwycięskiej brytyjskiej czwórki.

Lipiec 1996 roku, Lake Lanier w stanie Georgia, gdzie odbywają się konkurencje wioślarskie igrzysk w Atlancie. Do brzegu podpływa łódka z dwoma skrajnie zmęczonymi mężczyznami. Obaj leżą, walcząc o oddech. Nagle starszy z nich prostuje się i mówi: "Każdy, kto znów zobaczy mnie bliżej niż metr od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament