Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O dolara mniej

26 września 2000 | Ekonomia | DW NA
źródło: Nieznane

ROPA

Amerykańskie rezerwy spowodowały spadek cen

O dolara mniej

W wielu krajach nadal trwają protesty przeciwko wysokim cenom paliw. Wczoraj w Grecji właściciele ciężarówek domagali się obniżenia podatków od paliw. Eksporterzy ropy uważają, że właśnie polityka podatkowa jest przyczyną drożyzny. Arabia Saudyjska ponownie zaapelowała do rządów państw-importerów ropy, aby ograniczyły podatki od paliw.

FOT. (C) AP

Na światowych rynkach potaniała wczoraj ropa: po południu w Londynie baryłka ropy Brent w transakcjach terminowych na listopad kosztowała 30,28 USD, o 3,1 proc. mniej niż w miniony piątek. To skutek amerykańskiej decyzji o skierowaniu w październiku na rynek 30 mln baryłek surowca z rezerw strategicznych.

- Zwiększenie dostaw o 1 mln baryłek dziennie z USA ograniczy spekulację. Ceny powinny teraz spaść do popieranego przez OPEC poziomu 22-28 USD za baryłkę - ocenił Ali Rodriguez, przewodniczący OPEC.

W poniedziałek rano, gdy tylko zaczął się handel na londyńskiej giełdzie, ropa potaniała o ponad dolara na baryłce (wczoraj po raz pierwszy możliwe tam były transakcje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament