Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stawki VAT wzrosną

26 września 2000 | Ekonomia | GL

BUDŻET 2001

Po nieprzyjęciu ustaw

Stawki VAT wzrosną

Do końca tego roku powinny zostać uchwalone zmiany w podatku VAT, jeśli nadal niektóre towary i usługi mają być objęte preferencyjną, zerową lub 7-procentową stawką tego podatku. W przeciwnym razie, już od 1 stycznia 2001 r. zacznie obowiązywać 22-procentowa stawka VAT m. in. na wydawnictwa prasowe, książki i mapy, a także na materiały i usługi budowlane. W tym ostatnim przypadku stawka wzrośnie o 15 punktów procentowych.

Będzie to konsekwencją piątkowej decyzji Sejmu, który w pierwszym czytaniu odrzucił rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT. Przewidziano w nim m. in. przedłużenie ustawowych terminów stosowania preferencyjnego opodatkowania. Rząd chciał, np. aby do końca 2007 r. czasopisma specjalistyczne oraz wszystkie książki objęte były zerową stawką VAT. Jeżeli jednak do końca tego roku nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament