Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak minister ziemię całował

26 września 2000 | Publicystyka, Opinie | NC

LISTY

"Jak minister ziemię całował"

Czego tak naprawdę oczekują ludzie Mariana Krzaklewskiego czy hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce? Dlaczego jednoznacznie zinterpretowano zachowanie ministra Siwca, jako naigrawanie się z Jana Pawła II, skoro wszyscy wiemy, że papież nie jest jedyną osobą, która na kolanach całuje ziemię. Czynią to bohaterowie pierwszych stron gazet, politycy, ale także piłkarze, i wtedy nie przychodzi nikomu do głowy, że obrażają autorytet Jana Pawła II.

Jeżeli natomiast chodzi o śmierć polityczną obecnego prezydenta RP, a o to moim zdaniem chodzi ludziom prawicy, to jest to cel niemożliwy do zrealizowania. Ludzie Mariana Krzaklewskiego nie potrafią wyciągnąć wniosków ani z 20 lat "Solidarności", ani 10 lat transformacji, ani minionych 5 lat prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. Wydawać by się mogło,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament