Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdzie trafi sieć stacji nadawczych

26 września 2000 | Ekonomia | TŚ LZ

TP SA

Reorganizacja czy coś więcej

Gdzie trafi sieć stacji nadawczych

W Telekomunikacji Polskiej trwają prace zmierzające do przekształcenia tzw. jednostek wydzielonych w spółki. Dotyczy to także sieci ośrodków nadawczych programów radiowych i telewizyjnych, która miałaby zostać przekształcona w spółkę o roboczej nazwie Emitel. Według informacji "Rz", skarb państwa czyni starania, aby w ogóle wyłączyć tę spółkę ze struktur TP SA.

Do Telekomunikacji Polskiej należy ok. 95 proc. infrastruktury, służącej do nadawania i przesyłania sygnału radiowo-telewizyjnego. W 1999 r. przychody spółki z tego tytułu wyniosły 293,2 mln zł - o 23 proc. więcej niż rok wcześniej (stanowiły 2,4 proc. łącznych przychodów TP SA, które w 1999 r. wzrosły o 22,3 proc.).

Wszyscy są uzależnieni

Z tych stacji nadawczych korzystają wszystkie polskie media elektroniczne - TVP, Polsat, TVN, Polskie Radio oraz 43 prywatne ogólnopolskie, regionalne i lokalne stacje nadawcze. Od tych stacji uzależnieni są nawet drobni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament