Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzień na świecie

26 września 2000 | Świat | DZ

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Unia gotowa na poszerzenie

Unia Europejska powinna być gotowa do przyjęcia nowych państw członkowskich, z dniem 1 stycznia 2003 roku - oświadczyła na poniedziałkowej konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Szwecji, Anna Lindt. Z tego względu proces przyjmowania pierwszych nowych członków powinien rozpocząć się "możliwie najwcześniej po tej dacie" - dodała. Z początkiem 2001 roku Szwecja przejmie na sześć miesięcy przewodnictwo Unii Europejskiej. (PAP)

Spotkanie Baraka z Arafatem

Po raz pierwszy od szczytu izraelsko-palestyńskiego w Camp David, który zakończył się fiaskiem, doszło wczoraj do bezpośrednich rozmów premiera Izraela Ehuda Baraka i przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej Jasera Arafata. Politycy spotkali się w prywatnej rezydencji szefa izraelskiego rządu na przedmieściach Tel Awiwu. 25 lipca rozmowy izraelsko-palestyńskie, prowadzone pod egidą prezydenta USA Billa Clintona,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament