Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płód na diecie

26 września 2000 | Nauka i Technika | ZW

ZDROWIE

Przeprogramowanie zarodka

Płód na diecie

Kobiety planujące ciążę powinny bardziej starannie dbać o swą dietę. Źle skomponowany jadłospis może utrudnić zajście w ciążę lub wywołać zaburzenia już w pierwszych dniach rozwoju płodu. Mogą one ujawnić się dopiero po kilkudziesięciu latach od narodzin dziecka: w postaci niskiej masy urodzeniowej, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, choroby serca lub udaru mózgu.

Pediatrzy i ginekolodzy wiedzą o tym od dawna i na ogół uczulają pacjentki, by więcej uwagi poświęciły odżywianiu. Nikt jednak nie podejrzewał, że wpływ nieprawidłowej diety może być aż tak destrukcyjny. Tygodnik "New Scientist" informuje, że restrykcyjna dieta niskobiałkowa może spowodować niekorzystne przeprogramowanie rozwoju zarodka już w pierwszych 4-5 dniach po poczęciu - zanim jeszcze zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w macicy.

Takie zaskakujące zaburzenia badacze Uniwersytetu Southampton w Anglii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament