Czwórka w finale

26 września 2000 | Sport | MC

KAJAKARSTWO

We wtorek rozpoczęły się konkurencje kajakowe na igrzyskach. Z trzech polskich osad, które startowały jako pierwsze, bezpośredni awans do finału wywalczyła kobieca czwórka na dystansie 500 metrów.

W konkurencji K-1 na 1000 m Rafał Głażewski uzyskał szósty rezultat w trzecim wyścigu, a właśnie sześć pierwszych lokat było premiowanych awansem do półfinału. Wygrał Duńczyk Torsten Tranum.

W jedynkach kanadyjkarzy na 1000 m Daniel Jędraszko potraktował eliminacje treningowo i przyjechał na ostatniej, dziewiątej pozycji w swoim biegu, daleko za konkurentami. Wygrał Niemiec Andreas Dittmer.

W kajakowych czwórkach kobiet polska osada w składzie: Aneta Michalak, Aneta Pastuszka, Joanna Skowroń, Beata Sokołowska w drugim biegu zajęła drugie miejsce, za Niemkami, a przed Rumunkami. Trzy pierwsze osady kwalifikowały się bezpośrednio do finału. W tej konkurencji do igrzysk zgłoszono tylko dziesięć załóg. M.C.