Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Karierowicz z PRL

26 września 2000 | Publicystyka, Opinie | EO
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

ROZMOWA

Ryszard Bugaj, przewodniczący Stowarzyszenia Studiów i Inicjatyw Społecznych, były lider Unii Pracy

 • Aleksander Kwaśniewski
 • "Przepraszam" Aleksandra Kwaśniewskiego Karierowicz z PRL

  Aleksander Kwaśniewski jest modelowym przykładem kariery z okresu późnej PRL, robionej bez znaczącego zaangażowania ideowego

  FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI

  Rz: Zna Pan Aleksandra Kwaśniewskiego od dawna, był Pan uczestnikiem Okrągłego Stołu, w którym i on brał udział, obaj zasiadaliście w Sejmie I i II kadencji, pracowaliście w Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. Co Pan sądzi o Aleksandrze Kwaśniewskim jako polityku?

  RYSZARD BUGAJ: Aleksander Kwaśniewski jest modelowym przykładem kariery z okresu późnej PRL, robionej bez znaczącego zaangażowania ideowego. Podobne kariery robili działacze ZSP, którzy byli przede wszystkim nastawieni na osobisty sukces, ale zawsze dbali o to, żeby studenci ich dobrze postrzegali. Dlatego załatwiali im różne drobne rzeczy, ale zawsze na czas mówili "cześć".

  Aleksander Kwaśniewski był człowiekiem elastycznym, umiejętnie prowadzącym grę polityczną. Jedna z dziennikarek napisała o nim, że to jest "genialny sitwiarz" - człowiek od utrzymywania kontaktów, od załatwiania, od gry grupowej opartej na sieci personalnych

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament