Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

SLD przed AWS

26 września 2000 | Kraj | NF
źródło: Nieznane

WYBORY W WARSZAWIE

SLD - 39, AWS - 27, UW - 14 mandatów

 • SLD - 39 mandatów
 • AWS - 27 mandatów
 • UW - 13 mandatów Kiedy burmistrz zastąpi komisarza

  Według ciągle jeszcze nieoficjalnych wyników niedzielnych wyborów do samorządu Centrum w radzie tej gminy zasiądzie 39 radnych SLD, 27 AWS i 14 UW. Sojusz Lewicy Demokratycznej zwyciężył w pięciu dzielnicach

  Frekwencja wyniosła dwadzieścia kilka procent.

  W poniedziałek trwało jeszcze liczenie głosów oddanych w niedzielnych wyborach do samorządu gminy Centrum. Oficjalne wyniki będą znane nie wcześniej niż we wtorek. Jednak na podstawie danych z komisji obwodowych można już podać z dużym prawdopodobieństwem rozkład mandatów w radzie gminy. Wszystko wskazuje na to, że 39 miejsc w radzie zdobył SLD, 27 - AWS, a 14 - Unia Wolności.

  Według przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Wojciecha Rzewuskiego frekwencja może sięgnąć dwudziestu kilku procent.

  Rada gminy liczyć będzie 80 radnych. Po poprzednich wyborach było ich 85. Wtedy największy klub miała AWS - 37 radnych, SLD - 34 radnych, a UW - 14.

  W niedzielnym głosowaniu Sojusz pobił Akcję w pięciu dzielnicach, tylko na Pradze-Północ i Żoliborzu w liczbie zdobytych mandatów padł remis. Oprócz pojedyńczych mandatów takich

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2123

Spis treści
Zamów abonament