Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korbielów, Wisła

16 listopada 2001 | Moje Podróże | GŁ
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Korbielów Wysoko położone trasy umożliwiają jazdę na śniegu naturalnym

Jazda na wysokościach

GRZEGORZ ŁYŚ

Wyjazd na narty do Korbielowa dostarcza wrażeń nie tylko sportowych. Daje także szansę podziwiania prawdziwie górskiej natury. Wyciąg numer VII, docierający pod sam wierzchołek Pilska, jest usytuowany najwyżej w Polsce. Jego górną stację otaczają rumowiska skalne i okryta lodową skorupą kosodrzewina. Z niedalekiego wierzchołka widać masyw Babiej Góry, Gorce, łańcuch Tatr, Małą Fatrę, Beskid Śląski i Żywiecki.

Pilsko (1557 m n. p. m.) jest najwyższą po Kasprowym narciarską górą w Polsce i jedyną poza Tatrami, skąd można poprowadzić, zgodnie z normami FIS, trasę biegu zjazdowego mężczyzn. Podczas śnieżnych zim sezon powyżej Hali Szczawiny zaczyna się pod koniec listopada, a kończy na początku maja. Znaczna część z około 20 km tras narciarskich Ośrodka Narciarskiego "Pilsko" położona jest powyżej 1100 m, czyli na wysokości, na której inne trasy w Beskidach dopiero się zaczynają.

Ta różnica, średnio ok. 150 m na korzyść Pilska, oraz specyficzny mikroklimat - prawie zawsze jest tu zimniej niż gdzie indziej - sprawia, że w Korbielowie jeździło się i jeździ na śniegu naturalnym.

Sztuczny śnieg i wąskie gardło

O naśnieżaniu pomyślano...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2471

Spis treści
Zamów abonament