Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co dalej z polskim IACS i dopłatami dla rolników

16 listopada 2001 | Ekonomia
źródło: Nieznane

Polska-UEWokół systemu monitorowania polskiego rolnictwa

Co dalej z polskim IACS i dopłatami dla rolników

Albo Polska zerwie umowę na budowę systemu IACS z firmą Hewlett-Packard, albo Unia Europejska nie dołoży się do tego projektu - powiedzieli nam unijni dyplomaci. Informację o żądaniach UE otrzymaliśmy również z Polski. UE dopatrzyła się nieprawidłowości przy budowie systemu. Strona polska uważa, że unijne przedsiębiorstwa przespały przetarg na budowę IACS, więc UE doszukuje się polskich potknięć.

Dzięki Zintegrowanemu Systemowi Zarządzania i Kontroli (IACS) w UE wiadomo, ile pieniędzy należy się rolnikom z unijnego budżetu. Polscy rolnicy także będą mogli korzystać z dopłat bezpośrednich, kiedy Polska zostanie członkiem Unii. Aby stało się to możliwe, konieczne jest jednak stworzenie w naszym kraju sprawnego systemu IACS. System ten określa wielkość upraw i hodowli. Szacuje się, że wysokość dopłat dla polskich rolników powinna wynosić rocznie ok. 4 mld euro.

Przetarg na IACS

Za budowę systemu IACS odpowiada, w imieniu polskiego rządu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Agencję nadzoruje resort rolnictwa, którym podczas przetargu na wykonawcę systemu kierował minister Artur Balazs. Po wyborach budowę systemu nadzoruje wicepremier i minister rolnictwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2471

Spis treści
Zamów abonament