Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprzeczne interesy

03 lutego 1995 | Ekonomia | RB

Przed prywatyzacją "Polskiej Miedzi"

Sprzeczne interesy

Podczas styczniowej wizyty w Lubinie minister Wiesław Kaczmarek powiedział, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku akcje "Polskiej Miedzi" znajdą się na giełdzie. Krzysztof Sędzikowski, prezes "Miedzi", uważa, że akcje przedsiębiorstwa (oprócz pracowników i pakietu, który trafi do obrotu publicznego) powinny objąć wielkie polskie firmy. Liderzy central związkowych działających w "Miedzi" są zdania, że najkorzystniejsze dla pracowników byłoby objęcie akcji, zgodnie z zapisami nowej ustawy prywatyzacyjnej, nad którą trwają prace w Sejmie.

Zdaniem ministra Kaczmarka, z symulacji przeprowadzonej w MPW wynika, że prywatyzacja "Polskiej Miedzi" będzie największą ofertą publiczną w krótkiej historii warszawskiej giełdy. Jak wiadomo, "Miedź" należy do dziesiątki największych przedsiębiorstw w Polsce. W 1994 r. zysk netto firmy wyniósł ok. 3, 2 bln zł. Obecnie zatrudnia ona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 394

Spis treści
Zamów abonament