Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pokolenie Jana Pawła II

15 marca 2003 | Raporty | NE
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Pokolenie Jana Pawła II

  • Dzięki Bogu warto żyć
  • Domy otwarte dla wszystkich
Są otwarci na sacrum, na duchowość, ale niekoniecznie ujętą w ramy instytucji. Potrzebują autorytetów, lecz nie przyjmują ich bezkrytycznie. Kochają papieża, chcą go słuchać, ale w życiu często kierują się własnym sumieniem, niekoniecznie ukształtowanym zgodnie z nauczaniem Kościoła.

Co roku dziesiątki tysięcy młodych jadą na Lednicę, by przejść przez Rybę i dokonać w ten sposób symbolicznego wyboru wiary

(c) MAREK LAPIS/TAMTAM

W tym roku Jan Paweł II będzie obchodził srebrny jubileusz pontyfikatu. Dwadzieścia pięć lat to całe pokolenie. To są ci, którzy znają wyłącznie Kościół prowadzony przez papieża Polaka. Jakie jest pokolenie Jana Pawła II? Odpowiedź na to pytanie sprawia sporo kłopotów, także socjologom. Bo obraz pokolenia Jana Pawła II nie jest jednorodny.

Są wśród niego papaboys, owi - jak nazwano ich na Zachodzie - młodzi, którzy jeżdżą po świecie na spotkania ze starym już papieżem. Widać ich na wszystkich papieskich pielgrzymkach. Tysiące, setki tysięcy młodych ludzi. Szczególnie wielu było ich podczas pobytu Ojca Świętego w Polsce w 1999 roku i w roku ubiegłym. Od lat młodzi Polacy są jedną z najliczniejszych grup, które zjawiają się na Światowych Dniach Młodzieży z udziałem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2874

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament