Telewizor zamiast ambony
- Wybrane media katolickie i środowisk katolików
(c) ANDRZEJ WIKTOR
Są rozproszone, podzielone, czasem nawet wobec siebie wrogie, z reguły mało opiniotwórcze. Po kilkunastu latach stan mediów katolickich w Polsce pokazuje, że Kościół nie potrafił się odnaleźć na wolnym rynku mediów.
LUIZA ZALEWSKA
Episkopat Polski nigdy nie wypracował jasnej polityki dotyczącej środków masowego przekazu, bo nigdy nie miał spójnej koncepcji, jakie one powinny być. To jest przyczyna tego, że Kościół nie ma dzisiaj własnego ogólnopolskiego dziennika, (wykorzystuje to "Nasz Dziennik", związany z Radiem Maryja, który jest prywatną inicjatywą, który stara się występować jako głos Kościoła). Nie ma też ogólnopolskiej sieci radiowej - Radio Plus obejmuje kilkanaście stacji diecezjalnych, ani ogólnopolskiej telewizji - Telewizja Familijna jest w stanie upadłości, a Telewizja Niepokalanów II nadaje przez satelitę. Być może sygnałem o zmianie polityki Episkopatu wobec mediówˇ jest powołanie SIGNIS Polska - Katolickiego Stowarzyszenia Komunikacji Społecznej, które ma połaczyć rozbite...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta