Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec Europy

10 kwietnia 2004 | Plus Minus | IT
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

POLSKA W OCZACH CUDZOZIEMCÓW

Koniec Europy

Polska w obiektywie Nicole Segers: Przemyśl

IWONA TRUSEWICZ

Irene mieszka w secesyjnej kamienicy w centrum Amsterdamu. Obok jej domu rzeka Amstel, od której nazwę wzięło miasto, łagodnie skręca ku południu. Z umieszczonych pod sufitem gabinetu okien swojego mieszkania Irene widzi masywny hotel Amstel, najsłynniejszy, najdroższy i najbardziej zdemolowany przez Mika Jaggera i jego kompanów z The Rolling Stones.

Od pół roku Irene stuka w komputerową klawiaturę po kilkanaście godzin dziennie. Pracuje nad książką, będącą zbiorem reportaży z podróży do nieznanego świata - wschodnich granic poszerzonej Unii. Praca dobiega końca. Książka jest prawie gotowa.

Niedopita kawa

Na rynku księgarskim Unii będzie to pozycja wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że ukazuje nieznane większości obywateli zachodnich demokracji rewiry poszerzonej Wspólnoty. Także dlatego, że takich reportaży w Europie Zachodniej dzisiaj nikt nie pisze.

Czterdziestoletnia Irene swoim stylem bliska jest młodemu Ryszardowi Kapuścińskiemu. To ulubiony reportażysta holenderskiej dziennikarki. Jego "Lapidarium" Irene czyta do poduszki, w swojej bibliotece ma też "Imperium" i "Heban".

Podobnie jak jej polski mistrz, Irene z bliska i od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3200

Spis treści
Zamów abonament