Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Decyzje dobre, tłumaczenia za mało

10 kwietnia 2004 | Ekonomia | SK

Rada Polityki Pieniężnej

Pozytywna opinia rynku finansowego

Decyzje dobre, tłumaczenia za mało

Nowa Rada Polityki Pieniężnej ma za sobą dwa posiedzenia. Przed jej powołaniem obawiano się, że będzie to ciało bardzo upolitycznione. Rada zdołała się już uwiarygodnić i zadbać o komunikację z rynkiem finansowym. Powinna jeszcze popracować nad precyzją swoich komunikatów - wynika z opinii ekonomistów.

Na obu posiedzeniach nowa RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Ale na pierwszym spotkaniu, w lutym, ostrzegła o możliwości zmiany nastawienia z neutralnego na restrykcyjne, co było dla ekonomistów sporym zaskoczeniem. Na kolejnym, miesiąc później, powtórzyła swe ostrzeżenie, ale przedstawiciele RPP już precyzyjniej określili powody takiej decyzji. Uważa się, że nowy skład rady jest bardziej zrównoważony niż poprzedni, a podejmowane decyzje będą merytoryczne. Zdecydowana większość analityków oczekuje, że stopy procentowe do końca roku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3200

Spis treści
Zamów abonament