Pacjent po trudnej operacji
Pacjent po trudnej operacji
Nawet dobrze znane "Niemieckie requiem" Brahmsa nabiera nowych odcieni, gdy zajmie się nim artysta tej klasy jak dyrygent Rolf Beck
(c) ANDRZEJ WIKTOR
Przeniesienie z Krakowa do Warszawy tej imprezy obserwowano z zainteresowaniem. Dziś można powiedzieć, że zabieg transplantacji się powiódł, choć dopiero następne lata pokażą, czy pacjent będzie funkcjonował w dobrej kondycji.
Dyrektor Elżbieta Penderecka udowodniła, że nie poddaje się przeciwnościom losu. Ale nawet osobie tak energicznej i ustosunkowanej nie było łatwo dokonać owej skomplikowanej operacji. Trzeba znać kuchnię wielkich festiwali, by ocenić ogrom niezbędnej pracy. Imprezy z udziałem kilkuset artystów z różnych krajów przygotowuje się z kilkuletnim wyprzedzeniem. Tegoroczna edycja Festiwalu Beethovenowskiego powstała w ciągu paru miesięcy i to w sytuacji, w której wszystkie jego struktury trzeba było tworzyć w Warszawie od nowa. Nie były to zresztą jedyne przeszkody.
Stolica zyskała wielką imprezę muzyczną. Ale nie brakowało głosów, że kosztowny Festiwal Beethovenowski...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta