Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po skoku - wyprost!

10 kwietnia 2004 | Sport | KM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Z Józefem Henem o sporcie rozmawia Krzysztof Masłoń

Po skoku - wyprost!

Józef Hen, jeden z najwybitniejszych prozaików polskich, ma 80 lat. Urodził się w Warszawie, w rodzinie żydowskiej. Wojnę przeżył w ZSRR, w 1944 r. wstępuje do Wojska Polskiego, w którym pozostawał do 1952 r., kiedy to zwolniony został ze służby w stopniu kapitana rezerwy. Autor licznych powieści ("Kwiecień", "Nikt nie woła"), opowiadań ("Oko Dajana"), dzienników ("Nie boję się bezsennych nocy") i tomów wspomnień ("Nowolipie"). Spore sukcesy odniósł jako scenarzysta filmowy (m.in.: "Krzyż Walecznych", "Prawo i pięść", "Królewskie sny", "Życie Kamila Kuranta") i autor książek biograficznych, m.in. "Ja, Michał z Montaigne", "Błazen - wielki mąż" i "Mój przyjaciel król. Opowieść o Stanisławie Auguście". W latach 1966 - 1968 wiceprezes Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich. W 1976 r. jeden z sygnatariuszy Listu 101, wyrażającego protest przeciwko projektowanym zmianom w Konstytucji PRL.

Pasjonat sportu, o którym pisał przed wielu laty m.in. w "Żołnierzu Polskim" i "Świecie". Autor takich opowiadań o tematyce sportowej, jak "Bokser i śmierć" czy "Wielki bieg...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3200

Spis treści
Zamów abonament