Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Wojna na dokumenty

10 kwietnia 2004 | Kraj | RG
źródło: Nieznane

ABW odtajnia część notatek dotyczących kontraktów Orlenu na dostawy ropy

Wojna na dokumenty

- Wszystkie trzy notatki trzeba czytać wspólnie - tłumaczył dziennikarzom szef ABW Andrzej Barcikowski (pierwszy z prawej)

FOT. PIOTR KOWALCZYK

UOP w 2001 roku ostrzegał rząd przed podpisywaniem planowanego przez Orlen kontraktu na dostawy rosyjskiej ropy - wynika z odtajnionych notatek. "Rz" dowiedziała się, że inny dokument na ten temat, nadal tajny, stał się rzeczywistym powodem zablokowania awansu wiceszefa ABW Andrzeja Tarnowskiego.

Według trzech niezależnych źródeł wstrzymanie w zeszłym tygodniu nominacji generalskiej dla Tarnowskiego wiąże się z notatką ABW z listopada 2002 roku. Dotyczyła ona negocjacji w sprawie kontraktu na ropę, jakie prowadzili w Moskwie przedstawiciele Orlenu z rosyjskim Jukosem - już po aresztowaniu 7 lutego przez UOP ówczesnego prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego i odwołaniu go ze stanowiska.

Były minister skarbu Wiesław Kaczmarek ujawnił niedawno, że akcja UOP została przeprowadzona za wiedzą premiera Leszka Millera w celu zablokowania planowanego przez Modrzejewskiego kontraktu na dostawy rosyjskiej ropy z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 3200

Spis treści
Zamów abonament