Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

07 sierpnia 2004 | Ekonomia | DE

BANKI

RPP: znów będą podwyżki

Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej (RPP) uważa, że Rada będzie zmuszona do dalszego zaostrzania polityki monetarnej. aby zwalczyć inflację. - Kolejne podwyżki stóp nie powinny być jednak zbyt gwałtowne, żeby nie schłodzić gospodarki - mówi Wasilewska-Trenkner. Przedstawicielka RPP uważa, że czynniki presji inflacyjnej wynikające z wejścia do Unii Europejskiej powoli słabną, lecz w dalszym ciągu groźne pozostają wzrastające ceny ropy naftowej oraz oczekiwania inflacyjne. Wasilewska-Trenkner twierdzi, że inflacja w ujęciu rocznym osiągnie swoje maksimum w sierpniu, a do połowy przyszłego roku może oscylować lub nawet przekroczyć górną granicę celu RPP, który wynosi 2,5 proc. plus/minus jeden procent. (Reuters, EL)

Nowy wiceprezes ING Banku Śląskiego

Od 1 października funkcję wiceprezesa ING Banku Śląskiego pełnić będzie Michał Szczurek. Będzie odpowiedzialny za pion marketingu bankowości detalicznej, doradztwa bankowego i bankowości hipotecznej. Szczurek ma 34 lata i od początku swojej kariery - z krótką przerwą na pracę w biurze maklerskim BGŻ - związany jest z Bankiem Śląskim. W latach 1993 - 1994 był maklerem, a potem doradcą inwestycyjnym w Domu Maklerskim Banku Śląskiego. Następnie pełnił kolejno funkcje członka zarządu ING BSK Asset Management, ING BSK TFI i ING Nationale-Nederlanden...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3298

Spis treści

Olimpiada Letnia 2004 w Atenach

Zamów abonament