Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kłopotliwy biznes z nowotworem w tle

07 sierpnia 2004 | Publicystyka, Opinie | MS MC AN
źródło: Nieznane

Spółka należąca do Andrzeja Arendarskiego zajmowała się leczeniem w Polsce Szwedów kontrowersyjnymi metodami

Kłopotliwy biznes z nowotworem w tle

Andrzej Arendarski był przez dwie kadencje (1989-93) posłem, a w latach 1992- 1993 - ministrem współpracy gospodarczej z zagranicą. Od początku transformacji stał się jednym z czołowych działaczy samorządu gospodarczego. W 1990 roku zakładał Krajową Izbę Gospodarczą, której od początku nieprzerwanie przewodniczy. Sprawuje też inne liczne funkcje - m.in. od 1996 r. przewodniczy Polsko-Ukraińskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, jest także szefem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Komitetu Polskiej Nagrody Jakości, a także członkiem US - Polish Action Committee (organizacji wspierającej rozwój współpracy pomiędzy Polską i USA). W styczniu 2002 r. powołano go na stanowisko prezesa Tel-Energo SA, a następnie - NOM sp. z o.o. W czerwcu 2002 r. został przewodniczącym Stronnictwa Demokratycznego.

FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

Pewnego dnia zniknęli prezesi, dokumenty i samochód. Jeden z właścicieli firmy przestał odbierać telefony, a drugi wyjechał do Szwecji. Tak w nadmorskiej Pogorzelicy zakończyła działalność spółka Andrzeja Arendarskiego, prezydenta Krajowej Izby Gospodarczej. Zajmowała się leczeniem metodami alternatywnymi, także chorych na raka. Za dzień pobytu w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3298

Spis treści

Olimpiada Letnia 2004 w Atenach

Zamów abonament