Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomidorowy problem

07 sierpnia 2004 | Publicystyka, Opinie | RH
źródło: Nieznane

Dla spółki pracowniczej z Leonowa barierę rozwoju stanowi fakt, iż jest jedynie dzierżawcą majątku, na którym gospodaruje

Pomidorowy problem

- Znaleźliśmy się przed ścianą, jeśli chodzi od dalszy rozwój firmy.- mówi Mieczysław Wilkowicz, prezes spółki z Leonowa. FOT. ROBERT HORBACZEWSKI

Wyszli z milionowych długów, stworzyli spółkę pracowniczą, która od kilku lat przynosi zysk. Choć pomidory z Leonowa mają dobrą renomę i jest na nie zbyt, firma znalazła się przed ścianą. Nie tylko dlatego, że przyszło się zmierzyć z unijną konkurencją.

Anna Jończyk dyrektor gospodarstwa Leonów nie boi się o markę swoich pomidorów. Gdyby były złe, nikt by się pod nią nie podszywał. Tymczasem już w lutym w lubelskich warzywniakach widzi pomidory z karteczkami, na których sprzedawcy flamastrami dopisują: "z Leonowa". Ale oryginalne leonowskie pomidory są wówczas jeszcze zielone, a w sklepach pojawiają się dopiero w połowie marca. Ich renomę wykorzystują nie tylko straganiarze, ale też sieci handlowe. Spółka udokumentowała kilka takich przypadków. - Ostatnio w gospodarstwie pod Białymstokiem podrabiano nawet nasze firmowe kartony - dodaje Mieczysław Wilkowicz, prezes spółki.

Na zbyt firma nie narzeka. W 2003 r. sprzedała 6 tys. ton pomidorów i 2 tys. ton...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3298

Spis treści

Olimpiada Letnia 2004 w Atenach

Zamów abonament