Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obraz miesiąca - lipiec 2004

07 sierpnia 2004 | Książki | PD

OBRAZ MIESIĄCA LIPIEC 2004

- W ciągu niespełna półtora miesiąca sprzedano 270 tys. egzemplarzy książki Jana Pawła II "Wstańcie, chodźmy!" (Wydawnictwo św. Stanisława BM), a od kilku miesięcy trwa w Bielsku-Białej ekranizacja "Tryptyku rzymskiego", którą przygotowuje Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media. Pojawiła się też informacja, że gotowa jest nowa książka papieża, w której "opowiada o Hitlerze i Stalinie". Ma się ukazać w przyszłym roku.

- Przed rocznicą Powstania Warszawskiego wydano wiele nowych książek i wznowień, ale największe zainteresowanie wywołała polska edycja "Powstania '44" Normana Daviesa (Znak). Wydawca zdecydował się wprowadzić ją do sprzedaży w symbolicznym momencie - 1 sierpnia o godz. 17, czyli godzinie "W" - dokładnie 60 lat od wybuchu powstania.

- Na Targach Książki w Hongkongu po raz pierwszy zaprezentowano polskie książki - dzięki staraniom Konsulatu Generalnego RP oraz wydawnictwa Rosikon Press.

- W III Letnim Seminarium Poetyckim "Amerykanie w Krakowie" uczestniczyli Anne Carson, Carolyn Forch?, Edward Hirsch, Robert Pinsky i Tony Hoagland, a także Wisława Szymborska, Adam Zagajewski, Janusz Szuber, Agnieszka Kuciak i Tomasz Różycki.

- Minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz przekazał na ręce Mirona Kertyczaka, prezesa Związku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3298

Spis treści

Olimpiada Letnia 2004 w Atenach

Zamów abonament