Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wędkarskie wyprawy FBI

07 sierpnia 2004 | Świat | PG

Stany Zjednoczone

Muzułmanie pod specjalnym nadzorem

Wędkarskie wyprawy FBI

Zatrzymanie dwóch przywódców muzułmańskiej społeczności w stanie Nowy Jork podejrzanych o próbę zakupu broni dla terrorystów zostało przez wiernych przyjęte z niedowierzaniem. Akcja FBI to efekt dość agresywnych i kontrowersyjnych prób przeniknięcia agentów do społeczności muzułmańskiej w Ameryce.

Yassin Aref, 34-letni imam meczetu w Albany, stolicy stanu Nowy Jork, oraz Mohammed Hossain, 49-letni współzałożyciel meczetu, zostali w czwartek aresztowani przez FBI, które oskarża ich o związki z islamskimi terrorystami. Obaj zostali namówieni przez informatora FBI, podającego się za przedstawiciela jednej z grup związanych z Al-Kaidą, do udziału w zakupie granatnika RPG-7, który miał być wykorzystany w zamachu terrorystycznym na ambasadora pakistańskiego w USA. Sytuacja została zaaranżowana przez FBI, które przyznaje, że chodziło o uderzenie w "potencjalnych współpracowników" Al-Kaidy, a nie o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3298

Spis treści

Olimpiada Letnia 2004 w Atenach

Zamów abonament