Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sierpniowe rocznice

07 sierpnia 2004 | Plus Minus | ST
źródło: Nieznane

Danka, idziesz! Danka, musisz!

Sierpniowe rocznice

Pewien pan, piszący bzdury w prasie codziennej, zauważył, że Powstanie Warszawskie było kretyństwem. Z godziną jego rozpoczęcia włącznie. - Kto zaczyna powstanie o 5 po południu? - zapytał ten sam pan dwa dni później w telewizji, bo go prezes Dworak widocznie zaprosił. Zaproszony pan nie podał wprawdzie godziny, o której jest najlepiej zaczynać powstania, ale z pytania i z tonu, jakim je zadał, jasno wynikało, że 5 po południu to godzina najgorsza z najgorszych. Na szczęście 99 proc. Polaków nie ma zielonego pojęcia, o której Powstanie Warszawskie się zaczęło, a ponad 75 proc. nie wie nawet, którego dnia.

Wracając z Suwałk do domu z zakupami podwiozłem młodego człowieka płci męskiej, który mnie zatrzymał. Dobrze trafił, bo do Bryzgla mi po drodze. - Polityką się nie zajmuję, tylko sport jeszcze owszem, jest do obejrzenia, futbol znaczy - powiedział przeglądając moją gazetę, w której był wielki tekst o powstaniu. Wyraźnie był zdegustowany. - Powstanie... Pisać można, bo kto to sprawdzi, jak było... Nie podjąłem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3298

Spis treści

Olimpiada Letnia 2004 w Atenach

Zamów abonament