POŻEGNANIE Z DUŻĄ ULGĄ BUDOWLANĄ
To już ostatnie odliczenia w ramach dużej ulgi budowlanej. Natomiast oszczędzający w kasie mieszkaniowej mogą z tej racji korzystać z ulgi do upływu ustalonego przed 1 stycznia 2002 r. okresu systematycznego oszczędzania. Nie ma czasowego limitu ograniczającego to uprawnienie. Oczywiście zawsze w granicach przysługujących jeszcze danemu podatnikowi limitów odliczeń.
POMNIEJSZENIA NA STARYCH ZASADACHOsoby kontynuujące inwestycje rozpoczęte przed 1 stycznia 2002 r. mogą odliczać w ramach dużej ulgi budowlanej wydatki na: budowę domu; kupno nowego mieszkania od dewelopera albo gminy; wykupienie na własność w spółdzielni mieszkania o statusie własnościowym lub lokatorskim; wkład mieszkaniowy na mieszkanie lokatorskie; nadbudowę, rozbudowę domu mieszkalnego lub na adaptację strychu, suszarni lub innego pomieszczenia na cele mieszkalne.
Duża ulga budowlana polega na pomniejszeniu podatku o 19 proc. wydatków mieszczących się w granicach limitu. Zaznaczmy raz jeszcze: prawo do odliczeń przysługuje tylko z racji kontynuowania wydatków na tę samą inwestycję mieszkaniową. Chodzi np. o tę samą budowę, wskazaną w konkretnym pozwoleniu na budowę,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta