Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyprawa po materiały

16 maja 2005 | Nieruchomości, budownictwo | AO

FELIETON Ceny bez zmian Wyprawa po materiały W tabeli przedstawiamy ceny materiałów potrzebnych do wybudowania domu o powierzchni 152 mkw.

 Jest to budynek jednorodzinny, z poddaszem mieszkalnym. Przeznaczony dla 4-, 5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się kuchnia z kącikiem jadalnym, salon z wyjściem na taras i gabinet. Na piętrze są trzy sypialnie (każda z wyjściem na balkon) oraz łazienka i garderoba.

Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym nie uległy zmianie ceny materiałów potrzebnych do budowy domu. W tym roku nastąpił tylko nieznaczny, o 0,22 proc. wzrost cen w lutym. Koszt zakupu materiałów wzrósł ze 138 911 zł w listopadzie do 139 216 zł. Znacznie zdrożały pręty zbrojeniowe stropu i wieńca. Nastąpiła kolejna podwyżka, o ponad 5 proc., cen drewna. Wzrosły ceny betonu. Spadły natomiast ceny materiałów potrzebnych do ocieplania: płyt styropianowych, wełny mineralnej.

Na dobre rozpoczął się już sezon. Nowych sklepów i składów budowlanych wciąż przybywa. Zróżnicowane są też ceny materiałów, różnice sięgają nawet kilkudziesięciu procent. Zanim zdecydujemy się na kupno towaru, sprawdźmy ceny w kilku punktach. Należy także zapytać o opłatę za transport. Nie wszystkie sklepy oferują cały asortyment. Piasek i żwir z reguły kupuje się bezpośrednio u producenta. W niektórych składach brakuje także stali i betonu. Sklepy budowlane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3534

Spis treści
Zamów abonament