Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skorumpowany generał

16 maja 2005 | Kraj | AM JS TS
źródło: Nieznane

MAFIA PALIWOWA Skorumpowany generał Kilkaset tysięcy złotych łapówek, przekazywanie mafii paliwowej policyjnych tajemnic i grożenie bronią zatrzymującym go funkcjonariuszom ABW - to zarzuty postawione generałowi policji Willa Mieczysława Kluka w Izbiskach koło Częstochowy. To tu w zeszłym tygodniu funkcjonariusze ABW, po krótkiej walce, zatrzymali generała (c) ADAM MOKRY/EDYTOR

Mieczysław Kluk, były szef śląskiego garnizonu, z dnia na dzień znalazł się po drugiej stronie prawa.

O jego problemach z mafią paliwową było wiadomo przynajmniej od 2001 roku. Jednak dopiero jesienią 2002 r. odszedł ze stanowiska szefa śląskiej policji, po tym kiedy wyszły na jaw jego kolejne osobiste kontakty z paliwowymi bossami.

- Spotkałem się z "baronami paliwowymi" po ich wyjściu z aresztu, bo chciałem się dowiedzieć, czy moi podwładni nie próbowali manipulować w śledztwie - tłumaczył dziennikarzom już jako emeryt policyjny. Oficjalnie odszedł z powodu złego stanu zdrowia. - To ja padam ofiarą wewnętrznych rozgrywek w resorcie - mówił "Rz" półtora roku przed aresztowaniem, pytany o związki z paliwowymi baronami ze Śląska. Już wtedy zatrzymany był m.in. jeden z członków jego rodziny.

W ubiegłym tygodniu generał został zatrzymany przez ABW w swojej willi we wsi Izbiska koło Częstochowy. Krakowski sąd aresztował go na półtora miesiąca - do końca czerwca. -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3534

Spis treści
Zamów abonament