Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Możesz dostać też dodatek

16 maja 2005 | Vademecum Rzeczpospolitej | AR

ZMIANY W KATALOGU WSPARCIA Możesz dostać też dodatek Osoba pobierająca zasiłek rodzinny może ubiegać się o dodatki do niego. Zmienił się jednak ich katalog i warunki przyznawania niektórych

Dodatki do zasiłku rodzinnego przysługują więc rodzinom o dochodzie na osobę nie wyższym niż 504 zł, a gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne, 583 zł - po odliczeniu podatku i składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne.

Wprowadzono nowy dodatek - z tytułu wychowania dziecka w rodzinie wielodzietnej. Zlikwidowano dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych na skutek upływu ustawowego okresu jego pobierania, zostawiając jednak na trzy lata wcześniej nabyte prawa do niego.

Rada gminy może w uchwale podnieść kwoty wszystkich dodatków do zasiłku rodzinnego. Podwyżki będzie musiała jednak sfinansować z własnych środków.

Dodatek z tytułu urodzenia dziecka

Tak jak było dotychczas, przysługuje on jednorazowo, w wysokości 500 zł, matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. A jeśli nie został przyznany rodzicom lub opiekunowi prawnemu, także opiekunowi faktycznemu. Wniosek o dodatek będzie można składać do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia.

Nowością jest przyznanie tego dodatku na dzieci urodzone od 1 kwietnia 2004 r. do 30 kwietnia 2004 r., pod warunkiem oczywiście, że rodzina spełni warunki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3534

Spis treści
Zamów abonament