Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wątpliwa definicja samochodu osobowego

16 maja 2005 | Prawo | GJ
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

VAT Czy nowelizacja ustawy o VAT jest zgodna z przepisami UE Wątpliwa definicja samochodu osobowego Wiele przemawia za tym, że prezydent Aleksander Kwaśniewski nie podpisze jutro nowelizacji ustawy Renault kangoo może wypaść z listy aut, które dla celów VAT są traktowane jak ciężarowe, z pełnym odliczeniem podatku (c) RENAULT

Polska naruszy unijne przepisy, jeśli zmieni podatkową definicję samochodu osobowego i rozszerzy zakres ograniczeń w odliczaniu VAT przy zakupie aut i paliwa do nich przez firmy.

Jutro prezydent Aleksander Kwaśniewski musi zdecydować, czy podpisze nowelizację ustawy o VAT. Według niepotwierdzonych informacji prezydent chce wykorzystać raczej drugą możliwość, jaką daje mu konstytucja, czyli zawetować ustawę.

Mniejsze zło...

Powodem takiej decyzji prezydenta może być przyjęte w ustawie rozwiązanie, które ma szansę narazić Polskę na zarzut łamania VI dyrektywy UE (77/388/EEC). Chodzi o nową definicję samochodu osobowego, jaka ma być stosowana dla celów VAT. Ma ona zastąpić wzór Lisaka (według którego ciężarówka musi przewozić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3534

Spis treści
Zamów abonament