Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Albo gmina, albo pracodawca

16 maja 2005 | Vademecum Rzeczpospolitej | Na
źródło: Nieznane

KTO WYPŁACI ŚWIADCZENIA RODZINNE Albo gmina, albo pracodawca Od 1 września świadczenia rodzinne wypłacają tylko pracodawcy i gminy (c) PIEKARIO

Zazwyczaj będą to ośrodki pomocy społecznej, ponieważ, na mocy upoważnienia wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w większości przejęły obowiązki gmin w ustalaniu prawa i wypłaty świadczeń.

Jeszcze do końca tego okresu zasiłkowego płatnikami zasiłku pielęgnacyjnego i rodzinnego oraz czterech dodatków do niego z tytułu: urodzenia dziecka; jego kształcenia i rehabilitacji; rozpoczęcia roku szkolnego oraz podjęcia przez dziecko nauki poza miejscem zamieszkania, będą firmy, które 31 marca ubiegłego roku zatrudniały co najmniej 5 pracowników. Przez tych kilka miesięcy świadczenia rodzinne wypłacają też jeszcze m.in. ZUS, KRUS, inne organy emerytalno-rentowe, rolnicze spółdzielnie produkcyjne.

Od najbliższego okresu zasiłkowego rozpoczynającego się 1 września bieżącego roku płatnikami świadczeń rodzinnych będą tylko gminy i pracodawcy, którzy 31 lipca tego roku będą zatrudniać co najmniej 20 osób. Z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3534

Spis treści
Zamów abonament