Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzy ustawy zamiast jednej

16 maja 2005 | Prawo | MD
źródło: Nieznane

PAPIERY WARTOŚCIOWE Trzy ustawy zamiast jednej Na najbliższym posiedzeniu Sejm ma się zająć rządowymi projektami trzech ustaw, które 1 lipca miałyby zastąpić prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi

Mają to być ustawy: o nadzorze nad rynkiem kapitałowym, o obrocie instrumentami finansowymi, o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi z 1997 r. ma być uchylone.

Oferta publiczna

Ustawa o ofercie publicznej to przede wszystkim implementacja prawa Unii, zwłaszcza dyrektywy z 4 listopada 2003 r. w sprawie prospektu emisyjnego publikowanego w związku z publiczną ofertą lub dopuszczeniem do obrotu papierami wartościowymi. Wprowadza nowy wzór prospektu w formie trzech odrębnych dokumentów: rejestrowego, ofertowego oraz podsumowującego.

Inna zmiana to bardziej czytelne wymogi dotyczące ujawniania stanu posiadania akcji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3534

Spis treści
Zamów abonament