Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miniony tydzień w gospodarce

16 maja 2005 | Ekonomia | NR
źródło: Nieznane

Miniony tydzień w gospodarce Kurs akcji Polmosu Białystok w dniu giełdowego debiutu spadł na otwarciu o 2,8 proc. To pierwszy od wielu lat przypadek, kiedy akcje sprzedawane przez skarb państwa przyniosły inwestorom stratę podczas pierwszego notowania. Na zdjęciu od lewej: Jan Małachowski, prezes zarządu Polmos Białystok, i Andrzej Sopoćko, wiceprezes zarządu GPW. (c) RAFAŁ GUZ Poniedziałek 9 maja Netia bierze UMTS

Netia Mobile, spółka zależna od Netii, została zwycięzcą przetargu na rezerwację wolnych częstotliwości dla telefonii komórkowej UMTS. Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, zapowiedział, że zaskarży wyniki przetargu.

Stopy na Wyspach bez zmian

Bank Anglii pozostawił stopy procentowe bez zmian.

Nowi w katowickiej strefie

Trzej nowi inwestorzy - niemiecki Kirchhoff, włoski Ferroli i kanadyjski Process-Electronic - zdecydowali się na budowę swoich fabryk na terenie Katowickiej SSE. Łącznie zainwestują prawie 170 mln zł, tworząc ok. 460 nowych miejsc pracy.

Bridgestone wybrał Węgry

Bridgestone Corp., największy japoński producent opon, poinformował, że wybuduje swoje nowe zakłady na Węgrzech. Koszt inwestycji to 190 mln euro.

Wtorek 10 maja EBOR pożyczy na rurociąg

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju jest gotów dofinansować budowę polsko-ukraińskiego rurociągu do transportu kaspijskiej ropy - dowiedziała się "Rz". Na budowę odcinka z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3534

Spis treści
Zamów abonament