Prąd na zapas i na wypadek awarii
Na co dzień nie zwraca się najczęściej uwagi na to, że w bardzo wielu instalacjach i urządzeniach biurowych, nie mówiąc o infrastrukturze w pomieszczeniach produkcyjnych, wykorzystywane są dodatkowe lub awaryjne źródła zasilania.
- Akumulatory wbrew pozorom są wrażliwe na warunki eksploatacji. Szkodzi im zarówno podwyższona, jak i niska temperatura otoczenia, a najbardziej ogranicza ich żywotność nadmierne rozładowanie - zwraca uwagę Rafał Ciombor, ekspert gdańskiej firmy EMU, działającej na rynku od 14 lat. Jest to reguła, którą można rozciągnąć zarówno na akumulatory o bardzo dużej pojemności liczonej w dziesiątkach amperogodzin, jak i na akumulatorki w podręcznym sprzęcie.
Źródła energii na tysiąc cykliW biurowych telefonach bezprzewodowych, cyfrowych aparatach fotograficznych, kasach fiskalnych, elektronicznych słownikach i podobnych urządzeniach powszechnie stosowane są małe akumulatorki o pojemności od 1000...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta