Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strategia rozwoju - plan dla kraju na siedem lat

27 listopada 2006 | Dodatek Rzeczpospolitej | IL

GOSPODARKA Strategia rozwoju - plan dla kraju na siedem lat Usystematyzowanie i lepsza koordynacja polityki rozwoju w skali krajowej, regionalnej i lokalnej - oto główny cel nowej ustawy o zasadach tej polityki

Ustawę przyjęli posłowie 18 października 2006 r. Trafi ona do Sejmu jeszcze raz, po poprawkach Senatu. Nie zmienią one jednak jej konstrukcji ani przyjętych rozwiązań.

Nowa ustawa jest kolejną próbą uporządkowania zasad polityki rozwojowej, by zapewniały skuteczne wykorzystanie funduszy strukturalnych: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności. Tylko część jej przepisów dotyczyć będzie programów realizowanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i Europejskiego Funduszu Rybackiego. Chodzi oto, by pozostawały w zgodzie ze strategią rozwoju kraju, ale ze względu na specyfikę prowadzone były winny sposób.

Wraz z wejściem nowej przestanie działać ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju, obejmująca lata 2004 - 2006. Straci moc ustawa z 2001 r. o finansowym wspieraniu inwestycji ( DzU nr 41, poz. 363 ze zm.).

Dla zapewnienia trwałego rozwoju

Nowa ustawa zawiera definicję polityki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament