Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skromne wzrosty w Budapeszcie i Moskwie

27 listopada 2006 | Ekonomia | IM

GIEŁDY EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ Skromne wzrosty w Budapeszcie i Moskwie

W ubiegłym tygodniu indeksy w stolicach Węgier i Rosji zyskały niewiele ponad 1 proc. Gorzej wypadł czeski PX, który jednak tydzień wcześniej radził sobie najlepiej w regionie.

Na parkietach w Europie Środkowo-Wschodniej wyraźnie widać niezdecydowanie inwestorów. Każdy spadek indeksów wykorzystują oni po jednym lub dwóch dniach do kupna akcji. Z giełd zachodnich nie nadchodzą żadne impulsy, ponieważ tam również wskaźniki zachowują się każdego dnia inaczej. Dlatego najważniejsze w zeszłym tygodniu były informacje z rynków krajowych.

Budapeszt

Dzięki drożejącym akcjom koncernu naftowego MOL indeks BUX zyskał w ubiegłym tygodniu 1,2 proc. Piątkowa sesja zakończyła się na poziomie 23 tys. 332 pkt.

Przez pięć dni MOL zyskał 3,5 proc. i w piątek jeden papier spółki kosztował 21 tys. 805 forintów. Wzrost był spowodowany publikacją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4002

Spis treści
Zamów abonament